Автор Тема: Искам да си купя G Watch R, но имам въпроси  (Прочетена 4930 пъти)

Ивоман

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте,

Имах Moto360, но го изгубих. Искам да си взема GWR, но имам няколко въпроса, но които се надявам да ми помогнете да си отговоря. Как е издръжливостта на батерията на GWR в реалността ( с активен и неактивен през деня екран), защото на 360 стана много добра накрая. Има ли Wi-Fi в крайна сметка? Чували ли сте нещо за бъгове и проблеми с качеството? После ще питам и още ...

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Май 08, 2015, 12:23:25 am от Ивоман »

Техновикинг

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Искам да си купя G Watch R, но имам въпроси
« Отговор #1 -: Май 11, 2015, 12:36:14 am »
Здрасти,

Финално се оказа, че GWR няма да може да се възползва от новата версия на Android Wear, който вече поддържа Wi-Fi. Има нужния хардуер в SoC чипа, но все пак нещо дребно липсва. Някои казват, че липсва антената, а други, че всичко си има, но по някаква причина от LG са решили, че няма да се пуска Wi-Fi, защото се притесняват от някакви проблеми от незнаен характер ( примерно лош сигнал и бързо източване на батерията ). Уж хардуерът е подобен на тоя в Watch Urbane, а там ще си има Wi-Fi.

За качеството - май оригиналната каишка се износва бързо, но пък си е стандартна и се смяна лесно и евтино.

Gizmoadmin

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 83
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 03, 2015, 12:24:37 am »
Появиха се нови слухове и информации из Интернет:
  • По-нови партиди на LG G Watch R ще имат Wi-Fi
  • Всички партиди на LG G Watch R ще получат Wi-fi, но обновлението на съответния официален софтуер ще се появи по-късно през годината
  • Потребители на XDA са успели да извлекат Wi-Fi драйверите от LG Watch Urbane и да ги интегрират в софтуера на LG G Watch R. Този вариант е неофициален и може да крие рискове. Връзка към форумите на XDA.
« Последна редакция: Юни 03, 2015, 12:28:01 am от Gizmoadmin »

Gizmoadmin

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 83
    • Профил
« Отговор #3 -: Август 21, 2015, 09:23:21 pm »
Най-накрая! LG G Watch R ще поддържа Wi-Fi официално от следващото обновление на Android Wear. OTA ъпдейта трябва да дойде в следващите седмици.

http://android-developers.blogspot.com/2015/08/interactive-watch-faces-with-latest.html

Wi-Fi added to LG G Watch R

This release also brings Wi-Fi support to the LG G Watch R. Wi-Fi support is already available in many Android Wear watches and allows the watch to communicate with the companion phone without requiring a direct Bluetooth connection. So, you can leave your phone at home, and as long as you have Wi-Fi, you can use your watch to receive notifications, send messages, make notes, or ask Google a question. As a developer, you should ensure that you use the Data API to abstract away your communications, so that your application will work on any kind of Android Wear watch, even those without Wi-Fi.
« Последна редакция: Август 21, 2015, 09:25:06 pm от Gizmoadmin »